Zájezdy do Amsterdamu | Dovolená v Amsterdamu

amsterdam-bg-header-title.png
     
         

Zájezdy do Amsterdamu

 

Do Amsterdamu můžete jet na jak dlouho budete chtít. Můžete si zvolit eurovíkend, ve kterém poznáte to nejzajímavější nebo dovolenou trvající déle a důkladně se seznámit se zdejší kulturou i okolím. Amsterdam je ideálním místem pro poznávací výlety. Pro nás jako pro středoevropany je velmi atraktivní moře, síť kanálů a přístav, což vedle kulturních míst dělá destinaci ještě přitažlivější. Na své si zde přijdou všechny generace návštěvníků, město je velmi dostupnou metropolí a nabízí mnoho zajímavých míst a atrakcí.

Nejlevnější zájezdy do Nizozemska

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Amsterdamu

 

 
 

Amsterdam a doprava

 

Pro cestování do Nizozemska můžete zvolit všechny druhy dopravy. Pokud máte v plánu navštívit pouze Amsterdam, doporučujeme cestu letadlem, autobusem, nebo vlastním autem.

Výhodou cestování letadlem či autobusem je pobyt bez starostí, protože Amsterdam je velmi rušné město, kde je obtížné hledat parkování pro váš vůz, a také Vám to poskytuje mnohem volnější ruce při hledání ubytování. Mnoho hotelů a hostelů má výbornou polohu v centru města, avšak parkovištěm většinou nedisponují. Pokud si přeci jen vyberete cestu vlastním vozem, doporučujeme ubytování někde poblíž Amsterdamu jako například v Amstelveenu nebo Zaandamu. Počítejte však s dopravními zácpami na městském okruhu a velmi silnou hustotou provozu. Pozor také na parkování a dodržování dopravních předpisů (zejména rychlosti a jízdy na červenou). Na většině křižovatek, silnicích i dálnicích je instalováno množství kamer, které jsou opravdu v provozu. Také policisté jsou velmi nekompromisní a pokuty většinou tučné. Tudíž parkovat tam, kde nemáte, se opravdu nevyplatí. Pozor také na bezpečností pásy, doporučujeme mít pásy pořád zapnuté, i když jedete pouze kousek. Co se týče parkování, ve městě je k dispozici množství garážových komplexů, některé se nacházejí v samotném centru města. Cena parkování se pohybuje okolo 2,50 – 3 € za hodinu. Nedoporučujeme vůz nechávat někde v odlehlých ulicích. Nejvhodnější cesta z Prahy vede přes Rozvadov, Norimberk, Wurzburg, Frankfurt nad Mohanem, Kolín nad Rýnem a poté směr Oberhausen a přejezd hranice s Holandskem a pokračování na Arnhem, Utrecht a finále do Amsterdamu. Při běžné cestovní rychlosti bez komplikací trvá cesta okolo 8-9 hodin. Cesta autem je vhodná, pokud chcete navštívit i jiná místa v Holandsku, protože poté se vůz opravdu vyplatí.

          

Příroda v Amsterdamu

 

Pro milovníky přírody nabízí Amsterdam několik velkých parků, které se nacházejí téměř v jeho samotném srdci. Mezi nejpopulárnější patří Vondelpark ležící na jihozápad od centra města v blízkosti velkých ulic Amstelveenseweg a Overtoom. Na tomto místě naleznete kavárny, restauraci, venkovní divadlo, ale také zahradu růží, v jejíž expozici je okolo 70 druhů těchto květin. Dalším vyhledávaným místem je Sarphatipark, který leží v blízkosti trhu Abert Cuyp. Dalšími zelenými místy uvnitř města je Oosterpark ležící východně od centra poblíž kanálu Singelgracht. Westpark, který se nachází mezi Haarlemmerpoort a Haarlemmertrekvaart nebo Rembrandt park. Velké zelené plochy naleznete také na jih od Amsterdamu v přilehlém městečku Amstelveen. Za zmínku stojí rovněž botanická zahrada De Hortus se svými 8000 druhy rostlin, kterou naleznete ve východní části samotného centra na Plantage Middenlaan v blízkosti stanice metra Waterlooplein.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Haarlem

Aktualizováno 13/03/2016 00:54skoro jasnoskoro jasno1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje