Počasí Amsterdam | Teploty Amsterdam

amsterdam-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Amsterdamu

 

Podnebí v Amsterdamu je stejné jako v celém Nizozemsku a naprosto vystihuje přezdívku „Země větrných mlýnů“. Prakticky celý rok vane vítr, který sílí zejména na podzim a v zimě. Teploty zde dosahují nižších stupňů než v České republice. Průměrné hodnoty teplot znázorňuje následný graf. Velmi častý je také déšť. Větrné počasí je ideální pro windsurfing. Počasí se podobně jako v Británii může velmi rychle změnit z deštivého na slunečné a naopak. Nejvhodnější počasí pro návštěvu města bývá od dubna do června, i v jiných letních a podzimních měsících však můžete narazit na velmi příjemné počasí.

Last minute zájezdy do Nizozemska

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Amsterdamu

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Amsterdamu během roku. Průměrná teplota v Amsterdamu se během roku většinou pohybuje mezi 1 °C a 22 °C a jen výjimečně se dostane pod -6 °C nebo přes 27 °C.

 Jaro v Amsterdamu

Jaro v Amsterdamu je jedním slovem nádherné. Duhově zbarvené kavárny mají v oknech květináče plné rozkvetlých květin a vše ve městě po zimě ožívá. Březen bývá stále poměrně chladný s průměrnými nejvyššími teplotami 9 °C a nejnižšími 2 °C. V dubnu se zde setkáte s o něco vyššími teplotami. To květen nabídne velmi příjemné teploty, které se často přes den zastaví až těsně před dvaceti stupni, noci jsou však stále poměrně chladné. V dubnu a květnu se v Amsterdamu setkáte s nejmenším množstvím srážek z celého roku a slunečního svitu bývá požehnaně (v květnu až 7 hodin denně).

 Léto v Amsterdamu

Od června do září se nejvyšší průměrné teploty v Amsterdamu pohybují mezi 8 °C a 21 °C, nejnižší mezi 11 °C a 13 °C. I když je léto v Amsterdamu obecně ve znamení příjemných teplot, v noci může být chladno, proto nezapomeňte přibalit i lehčí bundu. Nejteplejšími měsíci jsou stejně jako u nás červenec a srpen, kdy i teploty kolem 30 °C nejsou výjimkou. V průměru je zde za rok 22 dní, kdy průměrná teplota překročí 22 °C. Kvůli vysoké vlhosti si zde při vysokých teplotách můžete připadat jako v tropech. V Amsterdamu se vyskytují srážky v 50 % dní v roce, proto je pravděpodobné, že i během vašeho pobytu potkáte jednu nebo dvě přeháňky. Slunečního svitu je nejvíce v červnu a nejméně v září.  

 Podzim v Amsterdamu

V nizozemském hlavním městě je podzim mírný a vlhký. Od půlky září se začíná znatelně ochlazovat a i přes den možná budete potřebovat vrstvu navíc. Nejvyšší průměrná teplota v říjnu je 13 °C, v listopadu 9 °C. Noci jsou od října velmi chladné. Na podzim je největší šance, že v Amsterdamu vytáhnete deštník, jde o nejdeštivější období roku.

 Zima v Amsterdamu

V zimě zde málokdy teplota klesne pod bod mrazu na delší časové období, přesto se tak občas stane. V průměru téměř na 60 dní v roce spadne teplota k bodu mrazu. Nejnižší průměrná teplota od prosince do února je 1 °C, nejvyšší průměrná 6 °C. V lednu je zde nejméně slunečního svitu z celého roku, v průměru 1 hodina denně. Srážky jsou mírnější a kratší než na podzim, jejich frekvence však zůstává stejná.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Haarlem

Aktualizováno 13/03/2016 00:54skoro jasnoskoro jasno1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje